16.11.2024 – ДА БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ!
Учениците от 6 клас ГЦДО изготвиха табла за Световния ден на толерантността – 16 ноември. Съвместно с г-жа Велина Балканска и г-жа Тонка Мирчева проявиха творчество и ентусиазъм и всички заедно представиха идеите си за толерантността и нейното значение в живота им.Те отправиха покана към останалите ученици да си вземат по една детелина с 10-те златни правила на толерантността.
Учениците от 7 А клас също направиха свое табло на толерантността в час на класа с госпожа Цветанка Къцова. Всеки изряза отпечатък от ръката си на хартия и написа дума, с която асоциира добротата и толерантността. Видео тук.

16.11.2024 г. „ПОДАЙ РЪКА!“

Подай ръка.

С мен се усмихни.

и на никого с насмешка ти не говори.

Не е модерно да си груб,

не е, човече, разбери.

И популярен ти не си,

ако поведението ти някого ще нарани.

Негативните хора ти с добро награди

и вярвай…

светът ще бъде по-красив

и щастие за всички ще цари.

Автор: Цветелина Трайкова Видео тук.

16.11.2024 г. – ДА БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ!

Усмихвай се по-често! Помагай на приятел в нужда!Не обиждай другите!Бъди справедлив!Научи се да прощаваш!Уважавай мнението на другите!

Шестокласниците на СУ „Христо Ботев“ изработиха флаери в часовете по КМИТ, в които изписаха своите послания за единност  в различния свят. Снимки тук.

15.11.2024 г.  – ДЕН НА ЧЕТЕНЕТО!

„Аз чета любима книга!“

„Човек става мъдър не със сила, а с четене.“ – Джордано Бруно

Под такъв надслов днес – 15. 11. 2024 г., учениците от 5. и 8. клас с преподавател г-жа Ваня Ликова в часовете по български език и литература се включиха в обявения от Фондация „Четене“ и Министерството на образованието и науката Национален ден на четенето, който се провежда в цялата страна.

Учениците слушаха с интерес и се включваха с желание в четенето, като споделиха със своите съученици моменти от любими книги. Така оживяха незабравимите герои от приказките, потопиха се в мъдростта на Библията, докоснаха се до света на легендите, рецитираха научени стихотворения.

Г-жа Ликова също се включи в четенето и сподели с учениците моменти от книгата „Дървото на живота“ с автор младият съвременен творец Ивайло Маджаров!

„Дървото на живота“ – олицетворение на нашите корени, родова памет и поглед към бъдещето!

Децата заедно с техния преподавател си обещаха по-често да провеждат такива дни, защото само чрез четенето и досега със света на книгите, съхранил многовековната мъдрост, ще успеят да станат истински хора!

Накрая г-жа Ликова раздаде на всяко дете предварително подготвени бланки – „Днес съм читател, а утре искам да бъда…“, част от посочената инициатива, в които учениците трябваше да нарисуват или да напишат как си представят себе си в своите мечти!

„Четенето е най-доброто учение.“ – казва Александър Сергеевич Пушкин, затова нека не спираме да четем! Снимки тук.

15.11.2024г. – Национален ден на четенето!

16.11.2024г. – Международен ден на толерантността!

Съчетахме двата празника като ученичка от 4. клас прочете на първокласниците народната приказка „Мечката и лошата дума“. Проведохме дискусия по темата.

Учениците от начален етап заедно изгледаха анимационно филмче, което ги учи да са по-добри, задружни и да приемат различните като равни. Снимки тук.

13.11.2024 г. – ДА БЪДЕМ ДОБРИ И ТОЛЕРАНТНИ!

С помощта на г-жа Марияна Петкова, учител по английски език, учениците от СУ „Христо Ботев“  създадоха фото кът, за да отбележат Деня на добротата. Текстът „BE THE „I“ IN KIND“ (Бъди АЗ-ът в добротата) насърчава да бъдем добри и с позитивно отношение към света. Думата KIND е изписана с големи цветни букви, а липсващото „I“ (АЗ), трябва да бъде запълнено от човек, застанал пред плаката.

Децата от ПГ, с преподавател г-жа Елица Тодорова също се включиха в инициативите и с голямо желание изработиха  „Цвете на приятелството“, за да отбележат двата празника. Цветята подариха на децата от 3 клас и ги поканиха да бъдат техни приятели. Всички заедно разсъждаваха по темата „Какво означава да си добър приятел?“,  а третокласниците обещаха да помагат на своите нови малки приятели. Видео тук.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *